DOĞU KARADENİZ TURU 2 GECE/ 3 GÜN

Kişi başı 3.200TRY
DOĞU KARADENİZ TURU 2 GECE/ 3 GÜN
Toplam Süre :
2 Gece / 3 Gün
 • REZERVASYON YAP
 • OTOBÜS
  GİDİŞ
  24.Ağustos.2023
  MALATYA - HOPA
  DÖNÜŞ
  26.Ağustos.2023
  RİZE - MALATYA
  YETİŞKİN FİYATLARI
  2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI
  :
  3.200

  DOĞU KARADENİZ TURU 2 GECE/ 3 GÜN

  Toplam Süre : 2 Gece / 3 Gün
  Şehir Gün Dağılımı
  RİZE
  :
  1 GÜN / 1 GECE
  TRABZON
  :
  1 GÜN / 1 GECE
  Oteller
  RİZE
  :
  AYDER YAYLASI (4 )
  TRABZON
  :
  TRABZON OTELLERİ (4 )

  Çocuk Fiyatları

  Tur Programı

  Malatya

   

  DOĞU KARADENİZ BATUM TURU (2 GECE KONAKLAMA)

   

  Gezi Programı:

  19:30 Malatya Hareket (Belirlenen Noktada)

  21:00 Elazığ

   

  1.GÜN

  06:30 Artvin

  08:00 Hopa – Sabah Kahvaltısı

  09:30 Sarp Sınır Kapısı Geçişi (Yeni TC Kimlik Gereklidir. Geçiş: 50 TL)

  10:30 BATUM (Sarpi – Çoruh Nehri ve Köprüsü – Batum – Orta Camii – Avrupa Meydanı – Medea (Altın Post) Anıtı – Poseidon Meydanı – Ters Ev – Alfabe Kulesi – Dönme Dolap - Ali ve Nino Heykeli – Fener Kulesi - Batumi Piazza – Chacha Tower – St. Nicolas Kilisesi – Astronomik Saat – Serbest Zaman)

  15:30 Sarp Sınır Kapısından Türkiye’ye geçiş

  18:00 Ayder Yaylası – Gelintülü Şelalesi – Aşağı ve Yukarı Ambarlık – Ayder Kaplıcaları

  19:00 Akşam Yemeği ve Konaklama – Dinlenme

   

  2.GÜN

  08:00 Sabah Kahvaltısı

  09:00 Ayder Yaylası Gezisi ve Serbest Zaman

  10:30 Fırtına Vadisi – Timisvat Köprüsü – Zıplıne – Çay Toplama

  12:00 Rize – Bez Atölyesi - Alışveriş

  13.30 Of - Uzungöl – Seyir Teras

  16:30 Çay Fabrikası – Bıçak Atölyesi – Sürmene

  19:30 Akşam Yemeği ve Konaklama – Dinlenme

   

  3.GÜN

  08:00 Sabah Kahvaltısı

  10:00 Trabzon – Ayasofya Camii – Atatürk Köşkü - Sahil Gezisi – Serbest Zaman

  15:30 Maçka – Altındere Milli Parkı - Sümela Manastırı

  18:00 Zigana Geçidi

  07:00 Malatya

   

  YOL GÜZERGAHI: Malatya – Elazığ – Erzurum – Hopa – Batum – Rize – Trabzon – Sivas – Malatya

   

            AYRINTILI TUR PROGRAMI

  DOĞU KARADENİZ BATUM TURU (2 GECE KONAKLAMA)

  Değerli misafirlerimiz, belirlenen buluşma noktasında saat 19.00'da toplanarak 19:30'da hareket ederek yolculuğumuza başlıyoruz. Elazığ-Erzurum-Artvin istikametinden muhteşem doğa manzarası eşliğinde Karadeniz’de sahili olan Hopa'ya varışımızı gerçekleştiriyoruz.

  1.GÜN Hopa - Sarp – Sarpi – Çoruh Nehri ve Köprüsü – Batum – Orta Camii – Avrupa Meydanı – Medea (Altın Post) Anıtı – Poseidon Meydanı – Ters Ev – Alfabe Kulesi – Dönme Dolap - Ali ve Nino Heykeli – Fener Kulesi - Batumi Piazza – Chacha Tower – St. Nicolas Kilisesi – Astronomik Saat - Fırtına Vadisi ve Fırtına Deresi –Çamlıhemşin – Ayder Yaylası – Gelintülü Şelalesi – Aşağı ve Yukarı Ambarlık – Ayder Kaplıcaları - Konaklama

  Sizlerle beraber Hopa ve çevresinde Sabah kahvaltısı yaptıktan sonra TÜRKİYE-GÜRCİSTAN Sınır kapısı olan Sarp sınır kapısına gelerek geçişimizi gerçekleştirerek Gürcistan / Adjara bölgesine geçiyor,Batum’a varıyoruz. Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio- Apsaros Kalesi'ni aracımızdan görüyoruz. Batum şehir merkezine doğru devam ederken Sovyet Rusya döneminde Rus askerlerin eğitim alanlarını görüyoruz. Bayburt' tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü' nü görerek şehir merkezine devam ediyoruz. Batum’un farklı mimarisi olan yerleri geziyoruz. Tarihi Orta Camii, Piazza Meydanı, Piazza Saat Kulesi, Avrupa Meydanı, Medea Heykeli, Poseidon Anıtı, Tiyatro Binası, Batum Limanı'nı yeni oluşturulan yüzüyle görüyoruz. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sizlere küçük bir serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında tekrar Sarp’a dönüp çıkış işlemlerimizi gerçekleştirip Arhavi – Ardeşen üzerinden bulunan Fırtına Vadisi’ne giriş yapıyoruz. Adına yakışır bir şekilde bizleri karşılayan Fırtına Deresi boyunca yapacağımız yolculuğumuzda doğaya bir kez daha hayran kalacağınızdan eminiz. Ardından konaklayacağımız otele hareket ediyoruz. Otele yerleştikten sonra akşam yemeği ve dinlenme.

  * Sabah Kahvaltısı: Güzergâhımız üzerinde uygun bir tesiste veya restoran’ta alınıp tur ücretine dâhildir.

  * Öğle Yemeği: Batum’da menü yada serbest olarak alınacaktır.(Ekstra)

  * Akşam Yemeği: Otelde veya restaorant’ta alınacak olup tur ücretine dâhildir.

  * Güzergâh: Elazığ – Erzurum – Hopa – Batum – Ardeşen - Ayder Yaylası

  * Konaklama Oteli: Rize – Ardeşen - Çamlıhemşin ve Ayder Yaylası Civarında

   

  2.GÜN Ayder Yaylası – Çamlıhemşin – Timisvat Köprüsü – Çay Toplama – Zıplıne – Ardeşen – Çayeli – Rize – Bez Atölyesi – Of – Çaykara - Solaklı Vadisi - Uzungöl – Çay Fabrikası – Bıçak Atölyesi - Trabzon – Konaklama

  Sizlerle, otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası otelimizden ayrılarak, 1350 m. yükseklikte çam ormanlarıyla kaplı Ayder Yaylası’nın doğasını geziyoruz. Ayder Yaylası'ndan ayrılarak, tarihi Osmanlı köprülerinden timisvat köprüsü geziyor burada zıplıne aktivitesi yapabilirsiniz. Çay bahçelerini gezebilirsiniz. Çamlıhemşin’den ardeşen ordan Rize merkezine geliyoruz. Meşhur Rize bez atölyesini gezerek hem yapım hemde hediyelik ürünlerle alışveriş yapıyoruz. Panoramik Rize turunu takiben Of ilçesine geliyoruz. Sahilden iç kısımlara dağların arasında bulunan Uzungöl'e doğru yolumuza devam ediyoruz. Yolun her iki yanında bulunan yemyeşil ağaçlar, Asma köprüler arasından geçerken dağların yamacına kurulan hatta birçoğunun yolu bile bulunmayan evleri görüyoruz. Uzungöl’e varıyoruz. Doğa ve yeşilliğin bütün olduğu Uzungöl’de serbest zaman veriyoruz. Hafızalardan silinmeyecek bu doğal güzelliği geride bırakarak Sürmene’ye varıp burada bulunan çay fabrikasında dalından koparılan çayların demliğimize gelene kadar geçirdiği evreleri görüp alışveriş yapma imkânı buluyoruz. Sürmene’de bıçak atölyesi ziyareti sonrası hareket ediyoruz. Ardından konaklayacağımız otele hareket ediyoruz. Otele yerleştikten sonra akşam yemeği ve dinlenme.

  * Sabah Kahvaltısı: Otelde  alınacak olup tur ücretine dâhildir.

  * Öğle Yemeği: Of  yada Uzungöl’de menü yada serbest olarak alınacaktır.(Ekstra)

  * Akşam Yemeği: Otelde veya restaorant’ta alınacak olup tur ücretine dâhildir.

  * Güzergâh: Rize – Of – Çaykara - Uzungöl – Sürmene - Trabzon

  * Konaklama Oteli: Of – Sürmene veya Trabzon Civarında

   

  Opsiyonel Tur Seçeneği: Çat Vadisi, Çinçiva (Şenyuva) Köprüsü ve Köyü, Zil Kale Turu  //  Birçok diziye ve filme doğal set olan mekânlardaki gezimize Çamlıhemşin’de bizleri bekleyen minibüslerimizle başlıyoruz. Fırtına Vadisi içindeki önemli Vadilerden Çat Vadisi’ne giriyoruz ve Ortan Köyünden geçerek “Sevdaluk” dizisinin çekimlerinin de gerçekleştiği eski ismi Çinçiva günümüzde Şenyuva olarak bilinen köye geldiğimizde bölgenin en eski ve kemer açıklığı en geniş olan Taş Köprüsünde fotoğraf molası veriyoruz. Ülkemizin en yaşlı konaklarını görerek yapacağımız yolculuğumuzun son durağı tarihi ticaret yolunu korumak için Vadiye en hâkim noktalardan birine kurulmuş olan Zil Kale’yi ziyaret oluyor.Kaçkarların gizli bahçesinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında Çamlıhemşin’e dönüyoruz.Turumuz yaklaşık 2 saat sürecektir. (Ekstra)

   

  3.GÜN  Trabzon – Ayasofya Camii – Zağnos Vadisi - Atatürk Köşkü – Meydan - Sahil Gezisi –  Maçka – Altındere Milli Parkı - Sümela Manastırı - Zigana Geçidi – Serbest Zaman - Gümüşhane - Sivas – Malatya

  Sizlerle, otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası otelimizden ayrılarak, Trabzon’a gelen Komenos ailesi tarafından 1248-1263 yılları arasında kilise olarak yaptırılan, sonrasında cami ve savaş döneminde hastane olarak kullanılan Trabzon Ayasofya'sını geziyoruz. Trabzon’da Soğuksu Mevkiine çıkarken İç Kale ve Zağnos Vadisini (Panaromik) görüyor ve Ladin ağaçları arasından geçerek, bir Rum iş adamına ait olan ve sonrasında Trabzon halkı tarafından Atatürk`e hediye edilen Atatürk Köşkü’nü geziyoruz. Sizlere sunulan Trabzon’da serbest zaman sonrası Karadeniz sahilinde yürüyüş yaptıktan sonra dönüş için hareket ediyoruz. Altındere Milli Parkına gitmek üzere Maçka yol ayrımından Değirmendere Vadisine giriyoruz ve vadi boyunca ilerleyerek Maçka` ya ulaşıyoruz. Maçka`da yolumuz ikiye ayrılıyor ve Altındere’yi Altındere Vadisi boyunca gözlemliyoruz. Sonrasında otobüsümüzden iniyor ve Karadağ’ın eteklerinde kurulmuş olan Sümela Manastırı’nı vadi tabanından görüyoruz. Vereceğimiz serbest zamanda doğanın tadını çıkarabilir, muhteşem fotoğraflar çekilebilirsiniz. Rumcanın yerel lehçesinde "Geçit" anlamına gelen antik çağlardan beri ticaret yolları üzerindeki bir geçit olarak önemini koruyan Zigana'ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Arapça Hamse (Beş) Köyden gelen Hamsiköy`ü panoramik olarak görüp, 1702 metre uzunluğundaki Zigana Tünelinden geçerek gerekli mola ve dinlenmeler yaptıktan sonra yolculuğumuzu gerçekleştiriyoruz.

  Gümüşhane istikametinden Sivas ve ardından varışımızı gerçekleştiriyoruz. Sizlerle, bir başka turlarımızda tekrar görüşmek üzere sizleri aldığımız noktada bırakıp ayrılıyoruz.

  * Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

  * Öğle Yemeği: Trabzon’da  menü yada serbest olarak alınacaktır.(Ekstra)

  * Akşam Yemeği: Yol güzergahında tesis yada restorant’ta menü ya da serbest olarak alınacaktır.(Ekstra)

  * Güzergâh: Trabzon – Maçka -  Gümüşhane – Sivas – Malatya

   

   

  ÖNEMLİ UYARI: Batum’a Giriş sadece, YENİ nüfus cüzdanı ile gerçekleştirilebilmektedir. Ehliyet ile giriş yapılamaz. Belge eksikliği sebebiyle giriş yapamayan misafirlerimizin girişi kendilerine aittir. Resimsiz ve yıpranmış kimlikler geçiş izni alamamaktadır. 50 TL olan çıkış ücreti misafir tarafından ödenir. Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum’a geçişleri için Noterden onaylı Muvafakat name almaları gerekmektedir.

   

   

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Lüks Otobüslerle ulaşım
  • 2 Gece otelde konaklama
  • Sabah Kahvaltısı
  • Akşam Yemeği 
  • Müzesi giriş ücretleri
  • Programda adı geçen tüm transferler
  • Profesyonel rehberlik hizmeti
  • Seyahat sigortası

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler
  • Program dışı talep edilecek turlar
  • Kişisel harcamalar, otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.) bahşiş
  • Programda dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet
  Malatya

   

  DOĞU KARADENİZ BATUM TURU (2 GECE KONAKLAMA)

   

  Gezi Programı:

  19:30 Malatya Hareket (Belirlenen Noktada)

  21:00 Elazığ

   

  1.GÜN

  06:30 Artvin

  08:00 Hopa – Sabah Kahvaltısı

  09:30 Sarp Sınır Kapısı Geçişi (Yeni TC Kimlik Gereklidir. Geçiş: 50 TL)

  10:30 BATUM (Sarpi – Çoruh Nehri ve Köprüsü – Batum – Orta Camii – Avrupa Meydanı – Medea (Altın Post) Anıtı – Poseidon Meydanı – Ters Ev – Alfabe Kulesi – Dönme Dolap - Ali ve Nino Heykeli – Fener Kulesi - Batumi Piazza – Chacha Tower – St. Nicolas Kilisesi – Astronomik Saat – Serbest Zaman)

  15:30 Sarp Sınır Kapısından Türkiye’ye geçiş

  18:00 Ayder Yaylası – Gelintülü Şelalesi – Aşağı ve Yukarı Ambarlık – Ayder Kaplıcaları

  19:00 Akşam Yemeği ve Konaklama – Dinlenme

   

  2.GÜN

  08:00 Sabah Kahvaltısı

  09:00 Ayder Yaylası Gezisi ve Serbest Zaman

  10:30 Fırtına Vadisi – Timisvat Köprüsü – Zıplıne – Çay Toplama

  12:00 Rize – Bez Atölyesi - Alışveriş

  13.30 Of - Uzungöl – Seyir Teras

  16:30 Çay Fabrikası – Bıçak Atölyesi – Sürmene

  19:30 Akşam Yemeği ve Konaklama – Dinlenme

   

  3.GÜN

  08:00 Sabah Kahvaltısı

  10:00 Trabzon – Ayasofya Camii – Atatürk Köşkü - Sahil Gezisi – Serbest Zaman

  15:30 Maçka – Altındere Milli Parkı - Sümela Manastırı

  18:00 Zigana Geçidi

  07:00 Malatya

   

  YOL GÜZERGAHI: Malatya – Elazığ – Erzurum – Hopa – Batum – Rize – Trabzon – Sivas – Malatya

   

            AYRINTILI TUR PROGRAMI

  DOĞU KARADENİZ BATUM TURU (2 GECE KONAKLAMA)

  Değerli misafirlerimiz, belirlenen buluşma noktasında saat 19.00'da toplanarak 19:30'da hareket ederek yolculuğumuza başlıyoruz. Elazığ-Erzurum-Artvin istikametinden muhteşem doğa manzarası eşliğinde Karadeniz’de sahili olan Hopa'ya varışımızı gerçekleştiriyoruz.

  1.GÜN Hopa - Sarp – Sarpi – Çoruh Nehri ve Köprüsü – Batum – Orta Camii – Avrupa Meydanı – Medea (Altın Post) Anıtı – Poseidon Meydanı – Ters Ev – Alfabe Kulesi – Dönme Dolap - Ali ve Nino Heykeli – Fener Kulesi - Batumi Piazza – Chacha Tower – St. Nicolas Kilisesi – Astronomik Saat - Fırtına Vadisi ve Fırtına Deresi –Çamlıhemşin – Ayder Yaylası – Gelintülü Şelalesi – Aşağı ve Yukarı Ambarlık – Ayder Kaplıcaları - Konaklama

  Sizlerle beraber Hopa ve çevresinde Sabah kahvaltısı yaptıktan sonra TÜRKİYE-GÜRCİSTAN Sınır kapısı olan Sarp sınır kapısına gelerek geçişimizi gerçekleştirerek Gürcistan / Adjara bölgesine geçiyor,Batum’a varıyoruz. Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio- Apsaros Kalesi'ni aracımızdan görüyoruz. Batum şehir merkezine doğru devam ederken Sovyet Rusya döneminde Rus askerlerin eğitim alanlarını görüyoruz. Bayburt' tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü' nü görerek şehir merkezine devam ediyoruz. Batum’un farklı mimarisi olan yerleri geziyoruz. Tarihi Orta Camii, Piazza Meydanı, Piazza Saat Kulesi, Avrupa Meydanı, Medea Heykeli, Poseidon Anıtı, Tiyatro Binası, Batum Limanı'nı yeni oluşturulan yüzüyle görüyoruz. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sizlere küçük bir serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında tekrar Sarp’a dönüp çıkış işlemlerimizi gerçekleştirip Arhavi – Ardeşen üzerinden bulunan Fırtına Vadisi’ne giriş yapıyoruz. Adına yakışır bir şekilde bizleri karşılayan Fırtına Deresi boyunca yapacağımız yolculuğumuzda doğaya bir kez daha hayran kalacağınızdan eminiz. Ardından konaklayacağımız otele hareket ediyoruz. Otele yerleştikten sonra akşam yemeği ve dinlenme.

  * Sabah Kahvaltısı: Güzergâhımız üzerinde uygun bir tesiste veya restoran’ta alınıp tur ücretine dâhildir.

  * Öğle Yemeği: Batum’da menü yada serbest olarak alınacaktır.(Ekstra)

  * Akşam Yemeği: Otelde veya restaorant’ta alınacak olup tur ücretine dâhildir.

  * Güzergâh: Elazığ – Erzurum – Hopa – Batum – Ardeşen - Ayder Yaylası

  * Konaklama Oteli: Rize – Ardeşen - Çamlıhemşin ve Ayder Yaylası Civarında

   

  2.GÜN Ayder Yaylası – Çamlıhemşin – Timisvat Köprüsü – Çay Toplama – Zıplıne – Ardeşen – Çayeli – Rize – Bez Atölyesi – Of – Çaykara - Solaklı Vadisi - Uzungöl – Çay Fabrikası – Bıçak Atölyesi - Trabzon – Konaklama

  Sizlerle, otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası otelimizden ayrılarak, 1350 m. yükseklikte çam ormanlarıyla kaplı Ayder Yaylası’nın doğasını geziyoruz. Ayder Yaylası'ndan ayrılarak, tarihi Osmanlı köprülerinden timisvat köprüsü geziyor burada zıplıne aktivitesi yapabilirsiniz. Çay bahçelerini gezebilirsiniz. Çamlıhemşin’den ardeşen ordan Rize merkezine geliyoruz. Meşhur Rize bez atölyesini gezerek hem yapım hemde hediyelik ürünlerle alışveriş yapıyoruz. Panoramik Rize turunu takiben Of ilçesine geliyoruz. Sahilden iç kısımlara dağların arasında bulunan Uzungöl'e doğru yolumuza devam ediyoruz. Yolun her iki yanında bulunan yemyeşil ağaçlar, Asma köprüler arasından geçerken dağların yamacına kurulan hatta birçoğunun yolu bile bulunmayan evleri görüyoruz. Uzungöl’e varıyoruz. Doğa ve yeşilliğin bütün olduğu Uzungöl’de serbest zaman veriyoruz. Hafızalardan silinmeyecek bu doğal güzelliği geride bırakarak Sürmene’ye varıp burada bulunan çay fabrikasında dalından koparılan çayların demliğimize gelene kadar geçirdiği evreleri görüp alışveriş yapma imkânı buluyoruz. Sürmene’de bıçak atölyesi ziyareti sonrası hareket ediyoruz. Ardından konaklayacağımız otele hareket ediyoruz. Otele yerleştikten sonra akşam yemeği ve dinlenme.

  * Sabah Kahvaltısı: Otelde  alınacak olup tur ücretine dâhildir.

  * Öğle Yemeği: Of  yada Uzungöl’de menü yada serbest olarak alınacaktır.(Ekstra)

  * Akşam Yemeği: Otelde veya restaorant’ta alınacak olup tur ücretine dâhildir.

  * Güzergâh: Rize – Of – Çaykara - Uzungöl – Sürmene - Trabzon

  * Konaklama Oteli: Of – Sürmene veya Trabzon Civarında

   

  Opsiyonel Tur Seçeneği: Çat Vadisi, Çinçiva (Şenyuva) Köprüsü ve Köyü, Zil Kale Turu  //  Birçok diziye ve filme doğal set olan mekânlardaki gezimize Çamlıhemşin’de bizleri bekleyen minibüslerimizle başlıyoruz. Fırtına Vadisi içindeki önemli Vadilerden Çat Vadisi’ne giriyoruz ve Ortan Köyünden geçerek “Sevdaluk” dizisinin çekimlerinin de gerçekleştiği eski ismi Çinçiva günümüzde Şenyuva olarak bilinen köye geldiğimizde bölgenin en eski ve kemer açıklığı en geniş olan Taş Köprüsünde fotoğraf molası veriyoruz. Ülkemizin en yaşlı konaklarını görerek yapacağımız yolculuğumuzun son durağı tarihi ticaret yolunu korumak için Vadiye en hâkim noktalardan birine kurulmuş olan Zil Kale’yi ziyaret oluyor.Kaçkarların gizli bahçesinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında Çamlıhemşin’e dönüyoruz.Turumuz yaklaşık 2 saat sürecektir. (Ekstra)

   

  3.GÜN  Trabzon – Ayasofya Camii – Zağnos Vadisi - Atatürk Köşkü – Meydan - Sahil Gezisi –  Maçka – Altındere Milli Parkı - Sümela Manastırı - Zigana Geçidi – Serbest Zaman - Gümüşhane - Sivas – Malatya

  Sizlerle, otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası otelimizden ayrılarak, Trabzon’a gelen Komenos ailesi tarafından 1248-1263 yılları arasında kilise olarak yaptırılan, sonrasında cami ve savaş döneminde hastane olarak kullanılan Trabzon Ayasofya'sını geziyoruz. Trabzon’da Soğuksu Mevkiine çıkarken İç Kale ve Zağnos Vadisini (Panaromik) görüyor ve Ladin ağaçları arasından geçerek, bir Rum iş adamına ait olan ve sonrasında Trabzon halkı tarafından Atatürk`e hediye edilen Atatürk Köşkü’nü geziyoruz. Sizlere sunulan Trabzon’da serbest zaman sonrası Karadeniz sahilinde yürüyüş yaptıktan sonra dönüş için hareket ediyoruz. Altındere Milli Parkına gitmek üzere Maçka yol ayrımından Değirmendere Vadisine giriyoruz ve vadi boyunca ilerleyerek Maçka` ya ulaşıyoruz. Maçka`da yolumuz ikiye ayrılıyor ve Altındere’yi Altındere Vadisi boyunca gözlemliyoruz. Sonrasında otobüsümüzden iniyor ve Karadağ’ın eteklerinde kurulmuş olan Sümela Manastırı’nı vadi tabanından görüyoruz. Vereceğimiz serbest zamanda doğanın tadını çıkarabilir, muhteşem fotoğraflar çekilebilirsiniz. Rumcanın yerel lehçesinde "Geçit" anlamına gelen antik çağlardan beri ticaret yolları üzerindeki bir geçit olarak önemini koruyan Zigana'ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Arapça Hamse (Beş) Köyden gelen Hamsiköy`ü panoramik olarak görüp, 1702 metre uzunluğundaki Zigana Tünelinden geçerek gerekli mola ve dinlenmeler yaptıktan sonra yolculuğumuzu gerçekleştiriyoruz.

  Gümüşhane istikametinden Sivas ve ardından varışımızı gerçekleştiriyoruz. Sizlerle, bir başka turlarımızda tekrar görüşmek üzere sizleri aldığımız noktada bırakıp ayrılıyoruz.

  * Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

  * Öğle Yemeği: Trabzon’da  menü yada serbest olarak alınacaktır.(Ekstra)

  * Akşam Yemeği: Yol güzergahında tesis yada restorant’ta menü ya da serbest olarak alınacaktır.(Ekstra)

  * Güzergâh: Trabzon – Maçka -  Gümüşhane – Sivas – Malatya

   

   

  ÖNEMLİ UYARI: Batum’a Giriş sadece, YENİ nüfus cüzdanı ile gerçekleştirilebilmektedir. Ehliyet ile giriş yapılamaz. Belge eksikliği sebebiyle giriş yapamayan misafirlerimizin girişi kendilerine aittir. Resimsiz ve yıpranmış kimlikler geçiş izni alamamaktadır. 50 TL olan çıkış ücreti misafir tarafından ödenir. Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum’a geçişleri için Noterden onaylı Muvafakat name almaları gerekmektedir.

   

   

   

  Önemli Bilgiler

  SİGORTA :

  • SOFUOĞLU TUR yasa gereği Acenta iflası ve hizmetlerin yerine getirilmemesine karşı tur ücreti ile sınırlı zorunlu sigorta yaptırır, Ferdi kaza ve seyahat sigortaları istek üzerine bedeli karşılığında yapılır.

  ----------------------------------------------------------------

  ÇOCUK İNDİRİMİ :

  • Her ailede "en fazla bir" 0-12 yaş arası çocuğa "çocuk indirimi" uygulanır.
  • İndirimli çocuk ebeveyn ile aynı odada kalmak durumundadır. 0-2 yaş arası olup tura ücretsiz olarak kaydolan çocuklara araçta koltuk (Tur dolu ise) ve otelde yatak verilmez.
  • 0-2 Yaş Arasında Olup Tura Ücretsiz Olarak Katılan Çocuklar: 
  • Ebeveyn ile aynı yatakta yatar. Ayrı yatağı yoktur. Araçta koltuğu yoktur. 
  • 3-12 Yaş Arasında Olup Tura %25'lik İndirimle Katılan Çocuklar:
  • Ebeveyn ile aynı odada kalır. Ayrı odası yoktur.

  ----------------------------------------------------------------
  TALEPLER :

  • Sahada operasyon sırasında bazı misafirlerimizin ‘ofisten bana böyle söz verildi’, ‘ofiste bana farklı söylendi’ gibi talepleri olmaktadır. Bazen bu talepler asla ofisten söylenmemiş, söylenemeyecek talepler olabilmektedir. Dolayısı ile bir talebiniz olduysa ve size bir söz verildiyse bunu yazılı olarak talep ediniz. Yazılı olarak verilmeyen sözler kesinlikle değerlendirilmeyecektir. 

  ---------------------------------------------------------------
  TUR KAYIT KOŞULLARI :

  • Rezervasyon sırasında tur bedelinin %50'si depozito alınır. 30 gün kala tüm ödemeler tahsil edilir.

  ÖZEL OLARAK HAZIRLANAN TURLAR : 

  • Rezervasyon sırasında tur bedelinin %50'si veya tamamı ödenecek şekilde iki fiyat verilir. Tüketici / tüketiciler hangi tür ödeme yapacaklarına kendileri karar verip firmamıza bildirir. 60 gün kala tüm ödemeler tahsil edilir.

  ----------------------------------------------------------------

  İPTAL KOŞULLARI : 

  • Mücbir haller dışında SOFUOĞLU TUR, ilgili turun yeterli sayıya ulaşamaması dışında turu iptal etmez. SOFUOĞLU TUR  tarafından iptali halinde sadece tur ücreti iade edilir.
  • Kişiler tur hakkını 7 gün öncesinden bir başka kişiye devredebilir.

  YURT İÇİ TUKETİCİ TARAFINDAN :

  • Turun başlamasına 30 gün kalaya kadar yapılan iptallerde tüm ödeme,
  • Turun başlamasına 29-15 gün kalaya kadar yapılan iptallerde vergi, sigorta vs. gibi bedeller düşüldükten sonra kalan meblağın %50'si iade edilir.
  • Turun başlamasına 15 günden az sürede yapılan iptallede ise tüketiciye hiçbir iade yapılmaz.

  ----------------------------------------------------------------

  KOŞULLAR: 

  • Kampanyalı dönemlerde çocuk indirimi de dahil olmak üzere hiçbir indirim geçerli olmaz.
  • Aynı anda 2 indirim uygulanmaz. (Ör: Grup ve çocuk indirimi)
  • SOFUOĞLU TUR Tur dinamiklerinden yaralanma, hastalık, ekipmanın arızası, izinler, hava koşulları, grup yapısı, müze ve ören yerlerinin kapatılması/kapalı olması gibi nedenlerden dolayı tur programında genel akışı ve paket içeriğini bozmayacak şekilde düzenleme ve değişiklik yapma hakkını rehberlerine vermiştir. Katılımcı tur programının esaslı değişimi durumunda cayma hakkını kullanabilir. Bu durumda Tursab Kütahya Çizelgesi kuralları uygulanır.

  ----------------------------------------------------------------
  1618 NOLU YASA :

  • Tur hizmetleri Tursab üyesi seyahat acentaları dışında hiçbir kişi ve kurum tarafından yapılamaz. Özellikle sosyal medya üzerinden açılan sayfalara itibar etmeyin, suça ortak olmayın. 
  • DERNEKLER, OKULLAR, ŞİRKETLER, KİŞİLER, REHBERLER, KULÜPLER, VAKIFLAR TUR DÜZENLEYEMEZ!
  • YASAYA AYKIRI BİR SUÇTUR!

  Sizi Arayalım


  Oteller


  Yorum Yaz

  Yorumlar

  Tüm Müşterilerimize Destekleri İçin Teşekkür Ediyoruz


  1. {{item.nameSurname}} | {{item.tourDo.title}} | {{dateFormat(item.createAt)}}

   {{item.text}}

  Alışılmışın dışında, farklı bir gezi programı ile huzurlu bir tatil geçirmeniz dileğiyle. Bir başka organizasyonda buluşmak üzere….