ODA TİPİ KONAKLAMALI HAC

Kutsal mekanlara varmanın manevi huzuruyla...

Kişi başı 16.400SAR
ODA TİPİ KONAKLAMALI HAC
Toplam Süre :
36 Gece / 37 Gün
 • REZERVASYON YAP
 • THY
  GİDİŞ
  01.Temmuz.2020
  -
  ARA GEÇİŞ
  07.Temmuz.2020
  -
  DÖNÜŞ
  06.Ağustos.2020
  -
  YETİŞKİN FİYATLARI
  2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI
  :
  0 SAR
  3 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI
  :
  0 SAR
  4 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI
  :
  0 SAR

  ODA TİPİ KONAKLAMALI HAC

  MEDİNE : 5 Gece / 6 Gün - MEKKE : 35 Gün / 34 Gece

  Toplam: 36 Gece / 37 Gün

  MEKKE : MEKKE SERVİSLİ OTELLER (4 )

  MEDİNE : MERKEZİYE BÖLGESİ OTELLERİ (4 )

  Çocuk Fiyatları

  Tur Programı

  MALATYA - MEDİNE - MEKKE - CİDDE - MALATYA
  TUR PROĞRAMI HAC ZAMANI AÇIKLANACAKTIR..

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  MALATYA - MEDİNE - MEKKE - CİDDE - MALATYA
  TUR PROĞRAMI HAC ZAMANI AÇIKLANACAKTIR..

  2021 YILI HAC KARARLARINI OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN...

  2020 YILI HAC MÜRACAATLARINDA İZLENECEK YOL A - İLK DEFA KAYIT YAPTIRACAKLAR

  1- 2020 yılında ilk defa hacca gitmek isteyenlerin müracaatları (11 Kasım- Saat: 00:01 - 13 Aralık 2019 - Saat: 23:59 ) tarihleri arasında alınacaktır.

  2- “İlk Defa Kayıt” yaptırmak isteyenler, Al Baraka Türk, Halkbank, Kuveyt Türk, Ptt Bank, Türkiye Finans, Vakıf Bank, Vakıf Katılım, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım bankalardan birine (İnternet bankacılığı (PTT Bank hariç) veya şubelerinden) 25.-TL ön kayıt ücretini yatırdıktan sonra Başkanlığımız “www.hac.gov.tr” adresinde yayınlanacak ön kayıt linkinden e-devlet kimlik doğrulama sistemi yoluyla veya doğrudan e-devlet sistemi üzerinden ön kayıtlarını yapabileceklerdir.

  Hac  Vizesi İçin;

  - En Erken 15 Mart 2020 Tarihli Çipli Pasaport (En az 1 Yıl süreli)
  - Kimlik fotokopisi (arkalı önlü)
  - 45 yaşın altındaki eşi ile gidecekler için Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ( Evlilik Cüzdanı Kabul Edilmemektedir. )
  - Yalnız giden bayanlar (45 yaş altı) için evli ise eşinden, bekâr ise babalarından gideceği kişi
  (1.derece yakını, baba, erkek kardeş, amcası...) için noterden alınan muvafakatname, götürenin de götürüp getireceğine dair taahhütname
  - 1 Adet vesikalık fotoğraf

   

  Önemli Notlar;

  Hac vizesinin sahip olunabilmesi için, pasaport bilgilerinin Suudi Arabistan'a gönderilmesi ve oradan bir onay numarasının alınması gerekmektedir. Bu sebepten dolayı, hareket tarihine 20 gün kalana kadar kayıt işlemi bitirilmesi gerekmektedir. Hacca gitmeyi düşünen sayın yolcularımızın bu konuyu dikkate almalarını rica ederiz. 45 yaşın altındaki bayanların, yanlarında mahrem (birinci derece erkek yakını) bulunmaksızın, Suudi Arabistan'a gitmelerine Suudi makamları tarafından izin verilmemektedir.

  Çocukları ile beraber gidecek Aileler için çocukların kayıtlı bulunduğu anne ya da baba pasaportunda çocukların fotoğraflarının mühürlü olması,
  Bir çocuk(bay-bayan) 18 yaşından küçük ise Anne ve Babası (her ikisi)yanında olmadan umreye gitmesine Suudi makamları tarafından izin verilmemektedir.
  Yabancı Pasaportu olup (T.C. vatandaşı olmayan) umreye gitmek isteyenlerin Türkiye'de oturumu olması gerekmektedir

  18 Yaşın altındaki çocuklar için anneleri mahrem olarak kabul edilmemektedir. Muhakkak 1. dereceden bir erkek mahrem ile gidilmelidir.

   

  Muvafakat name Örneği;

  01.01.1975 İstanbul doğumlu Ali ve Fatma oğlu-kızı Ahmet DEMİR, eşim Ayşe Demir'in Umre amacı ile Suudi Arabistan'a ( gideceği beyin mutlaka 1.dereceden akraba olması şartı ile, babası-oğlu-amcası-dayısı-kayınpederi vs.) gidip gelmesine muvafakat ve rızam vardır.

  Taahhütname Örneği;

  01.01.1975 İstanbul doğumlu Ali ve Fatma oğlu-kızı MÜCAHİT ÖZDEMİR, annem-halam-teyzem - yeğenim-kayınvalidem-gelinim vs. Ayşe Demir'i beraberimde Umre amacı ile Suudi Arabistan'a götürüp getireceğimi ve her türlü masraflarını karşılayacağımı beyan ve taahhüt ederim.


  3- Ön kayıt yaptırdıktan sonra vazgeçenlere ön kayıt ücreti iade edilmeyecektir.

  4- Müracaatlarda; eş, anne, baba, kayınbaba, kayınvalide, kardeş ve çocukların birbirleri ile veya aralarında hiçbir akrabalık bağı olmayanların, istemeleri halinde 5 kişiyi geçmemek üzere grup halinde kur’aya girme talepleri kabul edilecektir.

  5- Başkasının yardımı olmadan günlük aktivitelerini gerçekleştiremeyecek derecede engelli, hasta veya yaşlı olanlar, hacca hiç gitmemiş refakatçileri ile birlikte; mahremsiz olarak hacca gidemeyecek durumda olan bayanlar ise müracaatlarını hacca hiç gitmemiş mahremleri ile birlikte yapmaları gerekmektedir.

  6- Hacca götürülmek istenilen 0 - 12 yaş aralığındaki çocukların, ebeveynleri ile birlikte ön kayıtlarının yapılmış olması gerekmektedir. Çocuklardan da ön kayıt ücreti alınacaktır.

  7- Ayrı ayrı yerlerde ve tarihlerde farklı hac konaklama türlerinde müracaat eden eş veya akrabaların bilahare mahremiyet birleştirilmesi yönündeki istekleri karşılanmayacaktır.

  8- Daha önce hacca gidenlerin müracaatı kabul edilmeyecek, müracaatlardan veya kura çekiminden sonra hacca gittiği tespit edilenlerin kayıtları sistemden silinecek ve ön kayıt ücreti de iade edilmeyecektir.

  9- Hacı adayları, müracaatlarının sisteme girilip girilmediğini ve yakınlık bağlantılarının doğru birşekilde yapılıp yapılmadığını “www.hac.gov.tr” internet adresinden kontrol edebilecekler; kaydı girilmeyen veya kayıt bilgilerinde yanlışlık olanlar varsa bunlar, kayıtsüresi içerisinde e-Devletsistemi üzerinden veya ilgili müftülüklerden bilgilerini düzelttirebileceklerdir.

  10- Yapılacak tercihlerin bağlayıcı olacağı ve kayıt süresi bitiminden sonra konaklama türü değişikliğine izin verilmeyeceği için hacı adayları; aşağıda belirtilen hac konaklama türlerinden durumuna uygun olanını, verilen fiyat aralığı ve tahmini hac seyahat sürelerini de dikkate alarak mutlaka işaretleyeceklerdir.

  11- Ön kayıt ücretini yatırdığı halde süresi içerisinde (11 Kasım - 13 Aralık 2019) müracaatını tamamlamayanların müracaatları kabul edilmeyecektir.

  Sizi Arayalım


  Oteller


  Yorum Yaz


  Yorumlar

  Tüm Müşterilerimize Destekleri İçin Teşekkür Ediyoruz


  1. {{item.nameSurname}} | {{item.hacDo.title}}| {{dateFormat(item.createAt)}}

   {{item.text}}

  Huzurlu bir HAC yaşamak DUA’sı ile;
  Bir başka organizasyonda buluşmak üzere.